Přeskočit na obsah

Rizikové kácení stromů

Rizikové kácení stromů

Potřebujete pokácet stromy, které vás nebo někoho jiného ohrožují na životě, zdraví, majetku? Máte na svém pozemku suchý, uhnilý nebo rozvětvený strom? Přejete si prořezat stromy nebo pokácet strom v těsné blízkosti objektu? Jsme tu pro vás! Provádíme rizikové kácení v libereckém, ústeckém a středočeském kraji.

Jak rizikové kácení probíhá?

Podle samotného stromu a jeho okolí lze pracovat buď z vysokozdvižné plošiny, nebo je nutné na strom vylézt. Jde o nebezpečnou stromolezeckou práci, laici by se do ní vůbec neměli pouštět. Hrozí totiž riziko úrazu, poškození majetku nebo smrti.

Mnohem lepší, a hlavně bezpečnější, je tuto činnost odborníkům, kteří v rizikovém kácení mají praxi a jsou vybaveni potřebným vybavením.

Kácení každého stromu má svá specifika

Nejjednodušší kácení stromu je tzv. směrové. Strom se nařízne těsně nad zemí a pokácí se směrem, kde se nenachází žádná překážka. Používá se k tomu speciální technika řezu v kombinaci s klíny, napínacím lanem atd.

Další variantou je odvětvení stromu a postupné odřezání stromu, kdy se odřezané části shazují nebo spouští ze stromu dolů.

 

Jaká je cena rizikového kácení stromů?

Cena se u rizikového kácení jen těžko odhaduje, odvíjí se od náročnosti, doby strávené při práci, rizikovosti a způsobu kácení.

Ideální je osobní konzultace přímo na místě kácení. Pokud to není možné, můžete nám zaslat fotografie celého stromu včetně okolí spolu s informací o výšce stromu a obvodu kmene naměřeného ve výšce 130 centimetrů nad zemí.

Doprava, posouzení stromu, nezávazná konzultace na místě pro určení ceny nebo postupu je zdarma i v případě, že k pokácení nedojde.